Siedem promocyjnych pomysłów marketingowych zebranych z pudełka detergentu

artykuł na LinkedinUdostępnij ten artykuł na RedditUdostępnij ten artykuł na PinterestEkspert Autor Stephanie M Faiella

Jako właściciel firmy usługowej znalezienie różnych sposobów pozycjonowania swojej oferty nie musi być problemem. W rzeczywistości może to być tak proste, jak spacer po lokalnym sklepie spożywczym. Możesz uzyskać świetne pomysły promocyjne, patrząc na produkty na półce w sklepie, przeglądając czasopisma i przeglądając reklamy oraz zwracając szczególną uwagę na reklamy emitowane w telewizji.

visit https://studioreklama.com/

Podczas burzy mózgów na temat pomysłów na kampanie, spójrz na strategie stosowane przez producentów materiałów eksploatacyjnych. Niezależnie od tego, czy chodzi o proszek do prania, czy butelkę sosu do sałatek, przez cały dzień jesteśmy narażeni na specjalne oferty.

Oto kilka sposobów na promowanie swoich usług jako produktów konsumpcyjnych:

Dodatkowe atrybuty

Kiedy film trafia na DVD lub Blue-ray w celu sprzedaży do oglądania w domu, często wydanie zawiera usunięte ekrany, opcjonalne zakończenia i wywiady z wykonawcami. Jaki bonus możesz zaoferować, aby zachęcić klienta do zakupu? Bezpłatna, 30-minutowa konsultacja, dodatkowa sesja pytań i odpowiedzi, darmowy raport lub analiza?

Co-branding

Co-branding ma miejsce, gdy łączysz dwa lub więcej produktów w jedną promocję. Pomyśl o systemie zaparzania Keurig z jedną filiżanką. Jest pod wspólną marką z litanią producentów napojów mrożonych i gorących, w tym Green Mountain Coffee, Celestial Seasonings Tea i Swiss Miss Hot Cocoa.

Załóżmy, że jesteś właścicielem firmy CPA i chcesz stworzyć specjalną ofertę na sezon podatkowy, aby przyciągnąć więcej klientów. Możesz współpracować z usługą księgową i zawrzeć umowę, aby oferować księgowość i przygotowywanie podatków za jedną cenę. Możesz stworzyć materiały pod wspólną marką i promować ofertę specjalną na obu swoich idealnych listach klientów.

Kupony

Amerykanie kochają swoje kupony. W rzeczywistości istnieje serial telewizyjny, który pokazuje, jak ekstremalni klienci kuponów mogą kupować ogromne ilości produktów i korzystać z kuponów producentów i promocji w sklepach, aby wyjść z domu, płacąc prawie nic za swój łup.

Kupony mogą równie dobrze działać w przypadku Twojej firmy usługowej. Możesz utworzyć kupon na procentową lub dolarową zniżkę na określone usługi lub kupić jedną, otrzymać połowę zniżki lub darmową ofertę.

Nowy i ulepszony

Widzisz użycie „nowych” lub „ulepszonych” produktów, gdy zostały one przeformułowane, aby działały lepiej lub zapewniały większą wartość niż wcześniej. Czy zmieniłeś lub zaktualizowałeś jedną ze swoich usług? Jeśli tak, zaznacz to odważnie na opakowaniu.

Rabaty

Rabaty to sposoby nagradzania klientów za dokonanie konkretnego zakupu. Na przykład niedawno uczestniczyłem w wydarzeniu, które oferowało zachętę do opłaty rejestracyjnej. Zapłaciłem z góry 1495 dolarów za udział. Po wzięciu udziału w wydarzeniu otrzymałem pocztą czek rabatowy w wysokości 500 USD za udział w wydarzeniu.

Przeprojektowane opakowanie

Ile razy odświeżano opakowanie Twojego ulubionego proszku do prania? Może to być inna butelka lub zmiana grafiki na rzeczywistej butelce.

Proste przeprojektowanie materiałów marketingowych to sposób na przeprojektowanie własnego opakowania.

Próbowanie

Próbkowanie to sposób na przekazanie produktu konsumentom poprzez zaoferowanie bezpłatnej wersji próbnej lub próbki. Pomyśl, w jaki sposób możesz pozwolić swoim idealnym klientom wziąć twoje usługi na jazdę próbną. Może to być tak proste, jak zapewnienie dodatkowej konsultacji.